O nakladatelství / Knižní edice /

Edice Nezavedení

Knižní EDICE NEZAVEDENÍ (do poloviny roku 2004 pod názvem NEW LINE) vycházela v Petrově od roku 1996.
S novým názvem edice přišel také zbrusu nový zevnějšek — od samého začátku je to dokonce již čtvrté grafické řešení. I z toho je patrno, o jak dynamickou a flexibilní knižní řadu se jednalo.

Vyšly přes tři tucty básnických a prozaických titulů. Věnovala se autorům, jimž se obvykle říkává začínající. Mnohé z nich by však lépe vystihovalo označení nezavedení. Zpravidla totiž píší již delší dobu, mají za sebou vydání v různých periodikách a někteří dokonce i svůj knižní debut. Přesto se jim dosud nepodařilo prosadit na kolbišti současné české literatury tak, jak by si — dle našeho názoru —zasluhovali.

Prostřednictvím této edice vešly ve známost dnes již neoddiskutovatelné spisovatelské veličiny, jako jsou například Václav Kahuda, Marian Palla či patron všech tuzemských mašíblů Jan Lukeš alias Car Osten. Mladý olomoucký básník Radek Malý získal za svoji sbírku Vraní zpěvy, vydanou v této ediční řadě roku 2002, prestižní Ortenovu cenu.


Seznam všech vydaných titulů této edice (ještě pod názvem NEW LINE) naleznete zde, v nejnovější grafické úpravě vyšly tyto knihy:

2004:
Ondřej Slabý: Nenasytné sítě*
Vladimír Pavlovič: 89 míst k sedění

2005:
Hana Pachtová: Bůh je pes
Martin Sichinger: Přes čáry a vlny
Andy Werner: Funk You
Miroslav Fišmeister: Ten stolek je nízký!*

/*poezie/První titul v nové grafické úpravě

 

 


Vytištěno z http://www.ipetrov.cz