O nakladatelství / Webové stránky – archiv rubrik / Autoři nakladatelství Petrov v zahraničí /

Slovinské vydání knihy Alexandry Berkové Utrpení oddaného Všiváka

Ve ljublaňském nakladatelství Apokalipsa vyšla ve slovinském překladu Tatjany Jamnik kniha Alexandry Berkové Utrpení oddaného Všiváka.

Akcí pořádaných v souvislosti s vydáním této knihy, jejíž slovinský titul zní Trpljenje vdanega zmeneta, se počátkem října zúčastnila v Ljublani i Alexandra Berková.
Dne 7. října 2004 se od 15.00 hodin konalo v ubytovně pro mládež Celica první představení knihy, na němž promluvili Primož Repar (nakladatelství Apokalipsa) a Tatjana Jamnik. Ze slovinského překladu četla herečka Vanja Plut. Poté proběhla beseda s autorkou.
Stejného dne od 20.00 hodin v největším kulturním středisku v Ljublani (Cankarjev dom) s autorkou hovořila básnířka Barbara Korun, slovinské ukázky z knihy četla opět Vanja Plut.

Dne 8. října od 10.00 hodin natáčel slovinský národní rozhlas (Radio Slovenija) rozhovor s Alexandrou Berkovou, a to pro rozhlasový pořad Uprostřed Evropy (Sredi Evrope). Reportér Mirko Štular s autorkou hovořil také obecně o České republice, vstupu do Evropské unie apod. 

 


Vytištěno z http://www.ipetrov.cz