Kokosová opice / Fotogalerie /

Autorské čtení a křest knihy v Brně

Autorské čtení se uskutečnilo ve čtvrtek 9. prosince 2004 v brněnské Kavárně Švanda. Součástí večera byl koncert kapely India Happening Punk.


Úvodní řeč redaktora knihy Milana Ohniska:

Těžko si představit názornější ukázku rčení „nosit dříví do lesa“, než vysvětlovat v Kavárně Švanda, kdo je Tomáš Přidal. Proto jen velmi stručně. Tomáš Přidal, v abecedním pořádku, je: básník, kreslíř, kytarista, malíř, pankáč, pedagog, prozaik, skladatel, textař a typograf. To je rovných deset položek. Kdo z nás se, vážení přátelé, může něčím podobným pochlubit? Aniž bych chtěl Vás či sebe jakkoli podceňovat, troufám si předpokládat, že nikdo.
A teď, jak to vlastně všechno bylo: Poté, co Petr Minařík a Pavel Řehořík vyřkli onen krutý, takřka jako kletba znějící imperativ „Běž, a bez Nobelovky se nevracej!“, Tomáš pochopil, že se před ním zlatá brána Větrných mlýnů přinejmenším do příštího udělování neprodyšně uzavřela. A začal si připadat poněkud odstrčeně. Hlavou se mu honilo všelicos, cítil se pod psa a jednou se prý dokonce málem i trochu opil.
Naštěstí potkal (a kdo ví, nebylo-li to právě na půdě tohoto restaurantu?) Martina Pluháčka. Známý brněnský filantrop, vyslechnuv s dojetím smutný příběh, spustil beze slova padací most a vlídně nešťastnému pokynul… Tomáš přestal truchlit a vykročil i se svou Opicí do nitra petrovské pevnosti.
Jak to dopadlo, uvidíte a uslyšíte za okamžik sami: Vážení přátelé, vítám mezi námi Elfrída Jelínka české literatury Tomáše Přidala a jeho Kokosovou opici!Milan OhniskoTomáš Přidal


 

 


Vytištěno z http://www.ipetrov.cz