O nakladatelství / Webové stránky – archiv rubrik / Autoři nakladatelství Petrov v zahraničí /

Vydání knihy Hany Andronikovy Zvuk slunečních hodin
v Bělorusku (březen 2005)

Nakladatelství Logvinov sídlí v Minsku a jeho historie se píše necelých pět let – bylo založeno v roce 2000. Vydává současnou běloruskou beletrii v běloruštině, vědeckou a filozoficko-kulturologickou literaturu (rusky a bělorusky) a filozoficko-kulturologická periodika (rusky a bělorusky). Novým projektem tohoto nakladatelství je ediční řada české beletrie přeložené do běloruštiny. Nazývá se Českaja kalekcyja (Česká sbírka) a zahajují ji tři knihy autorů nakladatelství Petrov – Zvuk slunečních hodin Hany Andronikovy, Zvlčení (romaneto o lidech, vlcích a úkazech) Antonína Bajaji a Báječná léta pod psa Michala Viewegha.
V měsíci březnu se jako první ze zmíněné trojice objevila na trhu románová prvotina H. Andronikovy, další dvě knihy vyjdou v nejbližších měsících.
Kniha Zvuk slunečních hodin vychází v překladu Veraniky Bjalkovič, studentky bohemistiky univerzity v Minsku a zároveň makedonistiky a kroatitistiky pražské Univerzity Karlovy. Odpovědným redaktorem knihy je Sjarhej Smatryčenka, renomovaný překladatel a dobrá duše většiny současných překladatelských aktivit z a do běloruského jazyka.
Běloruský překlad je prvním zahraničním vydáním cenami ověnčené prvotiny Hany Andronikovy, příští měsíc vychází tato kniha v Maďarsku (Ulpius Ház, Budapešť) a příští rok se objeví v překladu bulharském (SemaRSh, Sofia).Formátuj pro tisk
Návrat na homepage