O nakladatelství / Webové stránky – archiv rubrik / Autoři nakladatelství Petrov v zahraničí /

Vydání antologie české poezie v Rusku

Moskevské nakladatelství Pranat vydalo koncem léta 2005 antologii české poezie o více než šesti stech stranách. Kniha je součástí ediční řady Slovanská poezie 20. a 21. století a nese název Iz věka v věk (Ze století do století). Zařazena je bezmála stovka básníků narozených po roce 1930. Protagonisty velkorysého projektu jsou Dalibor Dobiáš a Sergej Glovjuk.

Kniha se od svého vydání dočkala několika veřejných prezentací (Rostov na Donu, Moskva, St. Petěrburk), připraveny byly tři rozhlasové pořady a spolu se skladatelkou Maral Jakšievovou je připravován komponovaný hudební pořad. V ruském tisku vycházejí ukázky a četné recenze, uvažuje se také o sérii prezentací této antologie v naší republice.

Z autorů publikujících v nakladatelství Petrov jsou v antologii zastoupeni např. tito:
Zbyněk Hejda, Jiří Veselský, Viola Fischerová, Jiří Kuběna, Miroslav Koryčan, Andrej Stankovič, Jindřich Zogata, Zeno Kaprál, Petr Král, Pavel Řezníček, Ivan Wernisch, Vít Slíva, Jan Antonín Pitínský, Lubor Kasal, Petr Hrbáč, J. H. Krchovský, Vít Kremlička, Pavel Kolmačka, Sylva Fischerová, Petr Váša, Norbert Holub, Tomáš Přidal, Pavel Petr a Bogdan Trojak.Formátuj pro tisk
Návrat na homepage