Druhé město

druhé vydání, v Petrově první

Osamělý hrdina knihy narazí v antikvariátu na knížku psanou neznámým písmem a přinese si ji domů. Tím začíná dlouhé hledání neznámého města, z něhož kniha pochází a jež žije v podivné symbióze s Prahou, na jejích okrajích a na rubu známých prostorů. Vypravěč prochází Prahou za noci, kdy druhé město ožívá, setkává se s jeho obyvateli, svádí boje s jeho zvířaty, uniká před zbraněmi obránců druhého města, sleduje jeho slavnosti a debatuje s jeho kněžími. Přitom se stále snaží porozumět smyslu města, které se před ním rýsuje, a proniknout do jeho středu, který před ním uniká.
Druhé město se dostává ke čtenářům znovu po dvanácti letech, tentokrát zrevidované autorem, navíc s tajuplnými ilustracemi Pavla Čecha.

Když před dvanácti lety byla hotová sazba Druhého města, měl jsem zrovna pravidelnou týdenní službu v maringotce Vodních zdrojů; v nakladatelství nechtěli čekat, až se vrátím, a tak se stalo, že jsem text vůbec nedostal ke korektuře a nemohl mu ani dát definitivní podobu. V textu zůstaly neopraveny četné chyby přepisovačky, z nichž některé zcela měnily smysl vět. Opravený a revidovaný text vychází až nyní; proto petrovskou edici pokládám za první vydání knihy, kterou jsem tehdy napsal.
(M. A.)

Edice Hlavní řada
Odpovědný redaktor Alena Němcová
Obálka a grafická úprava Bedřich Vémola
Fotografie na záložce Věra Koubová
Ilustrátor Pavel Čech
Rok vydání 2005
Počet stran 172
Vydání druhé, v Petrově první
Vazba pevná
ISBN 80-7227-231-4
Číslo publikace 332
Doporučená cena 190 Kč

Knihu můžete objednat na www.vltava.cz

Ukázka z knihy

Recenze
Další recenze

Formátuj pro tisk
Návrat na homepage