Soukupová Jana

Narodila se 6. prosince 1958 v Brně, kde žije po celý čas. Taky si za normalizace docela užívala, i když mezitím učila ve školce, uklízela, lepila plakáty, vydávala obědy a porodila dvě ze svých tří dětí. Po sametu v roce 1989 měla pocit, že ta největší legrace s hraním na disent, psaním do samizdatů (ale třeba taky do Brněnského večerníku nebo Mladého světa), s domovními prohlídkami, výslechy a hřímáním na náměstí už skončila. Ale kdepak!
Hned v prosinci roku 1989 založila s kamarádem „první nezávislé“ Moravské noviny a o chvíli později porodila své třetí dítě. Pak redigovala ještě Moravský expres a Moment Boby, redaktorovala v nakladatelství Bonus A, Petrov a Doplněk.
Ještě předtím, než jí v Petrově vyšla kniha básní z celoživotního (dosud) šuplíku – nazvaná právě pro „odpadnutí od srdce“ Dávnověk, byla ředitelkou a vlastně jedinou pracovnicí, která mimo financí a zastřešující ediční činnosti dělala ve výše zmíněném nakladatelství redaktorku, manažerku, řidičku, pořadatelku čtenářských prezentací atd., takže kromě řady vydaných knih se jí podařilo několikrát otlouci osobní vůz majitele Petrova Martina Pluháčka zn. Mitsubishi a zaneřádit jej dostatečně srstí své milované černobílé dogy Marie, čelné účastnice bítovských setkání.

Bibliografie
1993 Kdo na Hradčanech zraje pro peklo, Host
1995 Kauza: Marta Chadimová (spolu s Vladimírem Justem a předmluvou Lenky Procházkové, KM Publishing
1998 Dávnověk, Petrov

Kontakt
petruvska@atlas.cz

Dokumenty
Příspěvek do rubriky Co právě dělá a jak se má – deníkové záznamy z června 2005, psané exkluzivně pro www.ipetrov.cz
Fotogalerie

 

 


Vytištěno z http://www.ipetrov.cz