Formanová Martina

Skladatelka voňavého prádla

Autobiografická prvotina Martiny Formanové, plná vtipných úvah a bryskních postřehů, naznačuje, že nebudeme listovat stránkami milovaného deníčku smáčeného slzami lásky, vzdoru a nenávisti, ale že se nám představí osobnost, která s neobvyklým nadhledem, sebeironií a vtipem dokázala rekapitulovat své životní hledání, tápání, prohry i vítězství. Na jedné straně Martina marnivá, trochu povrchní, snící…o hvězdách. Na straně druhé Martina nejistá, zoufale hledající toho, kdo by jí v životě byl tou pravou oporou.
Prostředím pražské bohémy proplula na palubě vlajkové lodi českého showbyznysu. S Karlem Gottem chodila snad ještě déle, než studovala na pražské FAMU. Schizofrenie tohoto způsobu života ji stála téměř všechny duševní síly. To si myslela tenkrát.
Zač je toho opravdu loket, poznala až v Americe. I když ji dnes hvězdnější polovina pletichářského Hollywoodu oslovuje důvěrně Martino, je mnohem klidnější. Aby ne. K hvězdám svého života už nemusí vzhlížet, je jimi obklopena většinu času. K těm dvěma nejzářivějším se často a ráda shýbne. Tenhle JAMM (Jim, Andy, Miloš, Martina) SESSION hraje poněkud stranou hlavního hvězdného proudu, ale zato s chutí a výhradně pro sebe. Už žádný „popík“.

Rok vydání 2002
Počet stran 212
Vydání první
Vazba pevná
ISBN 80-7227-121-0
Doporučená cena 159 Kč

Knihu můžete objednat na www.vltava.cz

Ukázka z knihy

Recenze
Alena Melichová, MF Dnes, 6.4. 2002, Kultura - s.3
Další recenze

 

 


Vytištěno z http://www.ipetrov.cz